Adıyaman’da Kovıd-19 danışma hattı hizmete girdi

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleyi en etkin şekilde yürütmek için İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde Koronavirüs Danışma Hattını hizmete sunduklarını açıkladı. Vali Çuhadar, yaptığı yazılı açıklamada, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında vatandaşların aklında oluşan koronavirüs nedir?, koronavirüsten nasıl korunulur?, koronavirüs semptomları nelerdir? koronavirüse yakalandım mı […]

 Adıyaman’da Kovıd-19 danışma hattı hizmete girdi

05.10.2020 - 12:28

Güncelleme : 05.10.2020 - 12:28

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleyi en etkin şekilde yürütmek için İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde Koronavirüs Danışma Hattını hizmete sunduklarını açıkladı.

Vali Çuhadar, yaptığı yazılı açıklamada, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında vatandaşların aklında oluşan koronavirüs nedir?, koronavirüsten nasıl korunulur?, koronavirüs semptomları nelerdir? koronavirüse yakalandım mı acaba? gibi birçok soru işareti oluştuğunu kaydetti.

“Koronavirüs Danışma Hattı 7/24 saat hizmet verecek”

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 0 416 213 00 36 no’lu Koronavirüs Danışma Hattını hizmete sunduklarını ifade eden Çuhadar, şöyle devam etti:

“Bu danışma hattı sayesinde vatandaşlarımızın doğru ve güncel bilgiye ulaşması, merak edilen sorulara yanıt bulması ve riskli durumlarda yönlendirme yapılabilmesi amacıyla İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan Koronavirüs Danışma Hattı 7/24 saat vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Kovid-19 danışma hattına vatandaşlarımız, rahatlıkla ulaşabilecek ve tedavi, karantina süreci gibi hastalıkla ilgili karşılaştıkları sorunları bu danışma hattına rahatlıkla iletebilecek; hastalıkla ilgili yaşayabilecekleri her aksaklık ve sorunda hastalarımız bu hattı arayıp çağrı merkezimizden yardım alabileceklerdir.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın