Gazetecilerden Eğitim Bir Sen’e  Ziyaret

“Heyecanımız Kaygılarımızdan Daha Büyük” Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Bilal IŞIK Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim ASLAN Günebakış Gazetesi Sahibi Mustafa YÜCEKAYA Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Ali Deniz’i Ziyaret Ettti. İlgili Haber Milletvekili Fırat’tan Mevlid Kandili mesajı Milli Eğitim Bakanlığı’nın bazı sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitimi başlatma kararı uzun süredir birbirlerinden ayrı kalan öğrenci ve […]

 Gazetecilerden Eğitim Bir Sen’e  Ziyaret

15.10.2020 - 9:08

Güncelleme : 15.10.2020 - 9:08

“Heyecanımız Kaygılarımızdan Daha Büyük”

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Bilal IŞIK Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim ASLAN Günebakış Gazetesi Sahibi Mustafa YÜCEKAYA Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Ali Deniz’i Ziyaret Ettti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bazı sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitimi başlatma kararı uzun süredir birbirlerinden ayrı kalan öğrenci ve eğitim çalışanları arasında heyecanla karşılandı. Yüz yüze eğitimin başlaması ile alakalı olarak Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz önemli açıklamalarda bulundu.  “Uzun zaman oldu öğrencilerimizle okulda buluşmayalı. Bu hafta 2-3-4-8-12.sınıfların da okula başlamasıyla birlikte okul hasreti önemli oranda bitecek” ifadelerini kullanan Deniz, “heyecanımızla birlikte kaygılarımız da var doğru. Kaygıları gidermek tedbiri artırmakla olur.

Bugünü sürekli kılmak için; Bakanlığımız öncelikle felaket tellallığı yapmak isteyenlere prim vermemelidir. Okulları açmak için yeterli bütçe ve personel ihtiyacı konusunda yakınmakla birlikte, gecesini gündüzüne katıp okulu başlatabilmek için işine asılanları yüreklendirmeli” dedi.

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz sözlerini şöyle sürdürdü:

“ Ülkemizin en önemli gündemi bizce çocuklarımızın eksiksiz şekilde eğitimini alabilmesi olmalı. Okullar açıldı. Kervan yolda düzülür ve bir şekilde okullar mali sorunlarını çözerler denilmemeli ve mali açıdan okullar rahatlatılmalı. Okullarımızın maske, temizlik malzemesi ihtiyacı aksatılmadan karşılanmalıdır.”

Ali Deniz bu süreçte uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitimin birlikte sürdürüldüğünü hatırlatarak alınması gereken tedbirleri şöyle sıraladı:

“Uzaktan eğitim ile görülecek dersleri öğrencilerin eksiksiz alabilmesi için imkansızlıkları olan öğrencilere imkan/fırsat eşitliği sağlanmalıdır.

Bu hafta boyunca okul öğretmenler,ilçe MEM’ler okullarla,İl MEM’ler ilçe ile,Bakanlık İl MEM’lerle günlük değerlendirme yapmalıdır.

Okullar ihtiyaç halinde mobil sağlık ekiplerine ulaşabilmeli ve mobil sağlık ekiplerince anında desteklenmeli.

Okul idareleri ilk haftanın stresini yönetme konusunda sağduyulu davranmalı. Öğretmen arkadaşlarımız bu süreçte her zamankinden daha fazla yük alacaktır inanıyoruz.

Salgının uzun sürmesinden kaynaklı olarak işleri olumsuz etkilenen,ekonomik zorluk çeken aileler var.Öğrencilere yönelik okul kıyafeti gibi aşırı kuralcı tavırlardan uzak durulmalı.Tertip ve düzen için de temiz kıyafetle gelen öğrenci yeterli görülmeli bu konularda esnek yaklaşılmalı.

TMM [Temizlik+Maske+Mesafe] konusunda esnek davranılmamalı ve taviz verilmemeli. Okullar toplum için düzenleyici kurumlardır.Okullardaki tutarlı yaklaşımlar toplumun tamamına yayılır ve bazen öğrenciler büyükleri şekillendirirler bu unutulmamalıdır.

Milli Eğitim Bakanlığı sosyal paydaşların öneri ve fikirlerini almalı ve bu hafta eğitim sendikaları ile bir araya gelmeli,eğitim çalışanları ve eğitim örgütlenmeleri olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte bu süreçte topyekûn sorumlulukla hareket etmeliyiz.

En iyi eğitim;yüz yüze,örgün eğitimdir. Bunu herkes özümsedi bu süreçte. Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi olarak heyecanımızın kaygılarımızdan büyük olduğunu ifade ediyor tüm eğitim çalışanlarımıza kolaylıklar diliyor,ilk haftayı olumlu haberlerle atlatmayı temenni ediyoruz

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın